Něco o mě


Jmenuji se Filip Krawiec. Je mi 25 let a žiju v Hrádku - Česká republika. Na svou technicko-uměleckou dráhu jsem nastoupil někdy kolem roku 2008, kdy jsem se rozhodoval na jakou vysokou školu jít. Začal jsem se přeorientovávat z hudební specializace na vizuální. Bral jsem hodiny kresby pro zlepšení svých dovedností a usnadnění přijetí na školu architektury. Ta totiž spojovala technickou základnu s uměleckým hlediskem.

Asi rok poté jsem dostal příušnice. Bylo zajímavé, že jsem ve skutečnosti proti nim byl očkovaný. Ukázalo se, že v období dospívání se účinky tohoto očkování vytrácí. Měl jsem doma půjčený notebook a nechtěl jsem proležet celé dny jen tak. Díval jsem se na nějaká videa a narazil na animace. Ty mě začaly zajímat nejen z hlediska jak vypadají, ale také jak se dělají. V tom jsem narazil na opensource 3D program, který jsem si oblíbil. Dodnes na většinu 3d věcí používám Blender. Nikdo v okolí to neznal a musel jsem se učit z tutoriálů na internetu. To mi pomohlo zlepšit jazykovou úroveň a dnes již nemám problém čerpat informace a postupy ze zahraničních zdrojů. To mi poskytlo rozsáhlý přehled technik, postupů, přístupu k práci a lidem. Technické tutoriály byly doplňovány podcasty zaměřené na měkké dovednosti. Později na VŠB-TUO mi tento přístup poskytl určitý náskok.

V roce 2012 jsem dělal přijímačky na vysokou školu. Rozhodoval jsem se na jakou jít. Nakonec jsem zůstal z finančních důvodů u nejbližší univerzity. Malé vyhlídky na budoucnost v oboru architektury v ČR mě trochu více tlačila do grafiky. Jeden semestr jsem dokonce vyučoval animaci v Blenderu ve Středisku volného času v Ostravě v rámci kroužku Malý animátor. Škole jsem se věnoval ale naplno. Nemám sice červený diplom, prospěchové stipendium jsem čerpal jen jednou, ale zkušenosti a způsob mého myšlení se proměnil o dost víc, než jsem čekal. Věděl jsem a vím, že ať už budu v životě dělat cokoli, není to o titulu ani o oboru, ale o přístupu a způsobu myšlení.

Rok 2016 byl rokem změn. Získal jsem titul bakaláře a úspěšně tak ukončil první etapu studia. O dva roky později jsem úspěšně složil státní závěrečné zkoušky v oboru Architektury a stavetelství a tím uzavřel velmi dlouhou životní kapitolu - studentské léta.  Vše, co teď dělám, chci dělat na plno.


Během studia jsem z větší části ovládl tyto nástroje:

Affinity Photo, Designer a Publisher, Adobe Creative suite, Blender, ArchiCAD, Hitfilm, MS Office...

 

Mimo software mám zkušenosti:

Hudební praxe - Klavír, kytara, baskytara, vedení kapely
Programování a tvorba webových stránek
Animace a design
Řidičský průkaz B

Jazyky:

Čeština - Mateřská
Angličtina (C1)
Francouzština (B1)
Polština (B2)

Curriculum Vitae - CZ Curriculum Vitae - EN